ABARAKS
Biuro Doradztwa Niekonwencjonalnego
tel. 502 418 043

Czynne:
Poniedziałek - Piątek 11 – 19
Sobota 11 – 14

Wampiry energetyczne

Wampir energetyczny nie ma nic wspólnego z wizerunkiem Drakuli, to prawdziwy człowiek z krwi i kości. Nie wysysa krwi, tylko energię. Błyskotliwe, utalentowane lub też epatujące bezradnością – stawiają się sprytnie w roli ofiary, pozyskując nasze zaufanie i uczucia, po to by wyssać z nas siły witalne.
Najczęstszym objawem ataku wampira energetycznego jest uczucie osłabienia, tak jakby wypompowano z nas energie. W parze za tym idzie osłabienie układu odpornościowego i chroniczne zapadanie na infekcje i coraz liczniejsze choroby.
Osoby mówiące nam negatywne informacje potrafią osłabić witalność organizmu i odebrać chęć do realizacji marzeń. Często też „zabierają nam szczęście” i uniemożliwiają osiągnięcie wytyczonego celu. Wampiry energetyczne często działają nieświadomie.

Po czym rozpoznać nieświadomego wampira energetycznego?
To osoba, która obarcza innych swoimi problemami, usiłując wzbudzić w innych współczucie i chęć pomocy. Często celowo robi z siebie ofiarę, by w ten sposób znaleźć się w kręgu zainteresowania. Ofiarowana pomoc i uwaga wampirowi są wykorzystywane do dostarczania mu odpowiedniej energii.

Zdaniem psychologów, przyczyn wampiryzmu energetycznego należy szukać w dzieciństwie takiego osobnika. Dziecko, któremu rodzice nie poświęcili czasu, nie okazywali miłości, nie chwalili tylko ganili, w dorosłym życiu zrekompensuje sobie straty poprzez dołowanie innych. Wampiry energetyczne w większości to ludzie nieprzyjemni, wręcz bezczelni, pyskaci, tacy, którzy za wszelką cenę chcą być w centrum uwagi. Nie jest im obcy terror psychiczny. Lubią znęcać się psychiczne, tyranizować otoczenie, grozić. Są zadziorni, w życiu kierują się kodeksem Hammurabiego „oko za oko, ząb za ząb”. Ciągle krytykują i upominają. Poprzez upokarzanie innych, podnoszą swoją samoocenę gdyż w większości przypadków to dość zakompleksieni i niedowartościowani ludzie. A wampiryzm energetyczny jest ich przepisem na sukces.

Wśród wampirów spotkamy też wampiry emocjonalne. Należą do nich ludzie, o cechach  typowych dla zaburzeń osobowości, którzy swoim zachowaniem doprowadzają otoczenie do szału. Wampiry wiedzą czego chcą, oraz co muszą zrobić żeby to osiągnąć i agresją  tyranizują innych. Z reguły działają  z premedytacją. Są dość nieszczęśliwi i gniewni. Ku swojemu zadowoleniu odkryli, że złość i negatywna energia daje im władzę i możliwość kontrolowania sytuacji, ludzi; przynajmniej na krótką metę. W dłuższej perspektywie złość tyranów niszczy nie tylko zdrowie ich ofiar, ale też ich samych.

Sensem wampiryzmu energetycznego jest poczucie wyższości i władzy nad drugim człowiekiem. Nawet w sytuacji, gdy ofiara nie zdaje sobie sprawy, z tego, że ktoś nad nią panuje. Wampir odczuwa radość gdy może manipulować innymi.

Osoba, która wpadła w sidła wampira energetycznego, często nie zdaje sobie z tego sprawy. Wystarczy tylko, że zabierał jej czas i wymagał jej ciągłej uwagi. Najczęściej ofiarami wampirów padają osoby wrażliwe, słabe, angażujące się w pomaganie innym i te, które nie potrafią odmawiać. Wampir będzie czuł satysfakcję z ich dręczenia, bo lubi bawić się kosztem innych.

Jak bronić się przed atakami wampira energetycznego?
Nie można się go bać, tylko trzeba się bronić. Nie wolno ulegać jego manipulacji, ani jego szantażowi. Czasem skutecznie jest wampira omijać. A czasem trzeba głośno powiedzieć NIE.

                                                                                                                            (źródło B. Trojok)

Abaraks 2013 Wróżka Kraków - Wszelkie prawa zastrzeżone